Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Logowanie do systemu składek:

Podmiot grupowy   |   Użytkownik indywidualny


Rozpoczęcie naboru na szkolenia specjalizacyjne

Opublikowano: 06.10.2020 r.

W związku z zakończeniem postępowania przetargowego w Ministerstwie Zdrowia dotyczącego dofinansowania szkoleń specjalizacyjnych Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi informuję, iż rozpoczyna nabór na szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie Pielęgniarstwa  pediatrycznego dla pielęgniarek  i Pielęgniarstwa Psychiatrycznego dla pielęgniarek finansowanych z środków własnych budżetu OIPiP w Łodzi.  Kształcenie w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych jest BEZPŁATNE.
Do specjalizacji przystąpić mogą pielęgniarki posiadające min 2 lata stażu pracy w zawodzie pielęgniarki w przeciągu ostatnich 5 lat (zaświadczenie).
Kursy niezbędne do specjalizacji:
Pielęgniarstwo pediatryczne – RKO, EKG, Wywiad i badanie fizykalne                 
Pielęgniarstwo psychiatryczne – RKO, Wywiad i badanie fizykalne

Opinia prawna z dnia 7 września 2020 r. w sprawie pobierania przez pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej materiału do badań diagnostycznych i transportu tego materiału do laboratorium diagnostycznego.

Opublikowano: 23.09.2020 r.

Opinia prawna

Ankieta dotycząca uwarunkowań i dylematów pracy pielęgniarki w czasach koronawirusa

Opublikowano: 12.08.2020 r.

Ankieta

Europejski Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego

Opublikowano: 21.02.2020 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W dniu  15 lutego obchodzimy Europejski Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego.
Z tej okazji życzę Wam spokojnej i pełnej koleżeńskiej życzliwości atmosfery podczas wykonywania tak trudnej i odpowiedzialnej pracy. Życzę, by nasze środowisko, środowisko pielęgniarek operacyjnych i położnych operacyjnych nadal miało możliwość kształcenia się  w ramach odrębnej specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
W roku 200-lecia narodzin Twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, hasłem naszego święta jest: ,,Kunszt pielęgniarstwa operacyjnego”. Kunszt to umiejętność wykonywania czegoś doprowadzone do perfekcji. Praca  pielęgniarek operacyjnych i położnych operacyjnych to nieustanne dążenie do zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszym pacjentom, to dążenie do bezbłędnego wykonywania naszych obowiązków, to również  konieczność ciągłej nauki.
Niech więc  nie zabraknie nam wytrwałości w dążeniu do perfekcji, czego Wam, drogie Koleżanki, drodzy Koledzy i sobie życzę.
 

w imieniu Zarządu i własnym
Joanna Borzęcka
prezes
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek

 

Radzenie sobie ze stresem oraz profilaktyka zespołu wypalenia

Opublikowano: 17.02.2020 r.

Zapraszamy pielęgniarki i położne do udziału w warsztatach psychologicznych nt. "Radzenie sobie ze stresem oraz profilaktyka zespołu wypalenia".
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi
ul. E. Plater 34 dnia 9 marca 2020 r. od godz. 15.30. do 20.00. Zapisy do dnia 6 marca 2020 r.
Zapisy pod numerem telefonu 42 639 92 62 lub poprzez wysłanie wiadomości email na adres kursy@oipp.lodz.pl z uwzględnieniem takich danych jak imię i nazwisko, nr PWZ i nr telefonu.

Inauguracjia "Nursing Now” Polska

Opublikowano: 17.02.2020 r.

Inauguracjia "Nursing Now” Polska

"Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych".

 

Inauguracja Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej w Polsce (serwis Youtube)

Inauguracja Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej w Polsce (serwis Facebook)

Pismo z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące wzoru zlecenia na wyroby medyczne.

Opublikowano: 16.01.2020 r.

Pismo w formacie pdf

Szkolenie

Opublikowano: 23.09.2019 r.

Zapraszamy pielęgniarki i położne w szczególność położne i pielęgniarki rodzinne do udziału w szkoleniu  nt. "Bezpiecznego noszenia w chustach noworodków i niemowląt z zachowaniem prawidłowej pozycji wspierającej rozwój motoryczny dziecka".

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi ul. E. Plater 34 dnia 22 października 2019 r. od godz. 12.00. do 16.00. Zapisy do dnia 10 października 2019 r.

Drugi termin szkolenia 19 listopada 2019 r. od godz. 12.00. do 16.00. Zapisy do dnia 15 listopada 2019 r.

Zapisy pod numerem telefonu 42 639 92 62 lub poprzez wysłanie wiadomości email na adres merytoryczny@oipp.lodz.pl lub kursy@oipp.lodz.pl z uwzględnieniem takich danych jak imię i nazwisko i nr telefonu.
 

E-recepty

Opublikowano: 26.08.2019 r.

Szanowni Państwo,

przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom.

Łódzki OW NFZ zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na bezpłatne szkolenia. Możemy je zorganizować we wskazanych przez Państwa lokalizacjach i terminach.

Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań odpowiemy również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowiemy o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Przedstawiciel NFZ odpowie na Państwa pytania związane z e-receptą i wnioskami o dofinansowanie zakupu oprogramowania wykorzystywanego do zapewnienia możliwości wystawiania elektronicznych zaświadczeń lekarskich lub dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej ( na wnioski czekamy do 10 sierpnia).

Pierwszy etap wdrożenia e-recepty jest już zakończony. Wszystkie apteki i punkty apteczne zostały podłączone do platformy e-zdrowie (P1). Wśród pacjentów wzrasta świadomość i zainteresowanie e-receptą oraz bezpłatną aplikacją Ministerstwa Zdrowia – Internetowym Kontem Pacjenta (tylko w okresie kwiecień-czerwiec br. blisko 3-krotny wzrost liczby logowań).

E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) oferują przyjazne i oczekiwane przez pacjentów funkcjonalności, w tym m.in.:

•    możliwość wykupienia przepisanych leków (e-recept) w różnych aptekach bez utraty refundacji,
•    częściową realizację recepty – nie trzeba w tym samym czasie wykupić wszystkich opakowań leku i nie ma konieczności brania odpisu,
•    jeśli pacjent choruje przewlekle, to po ustaleniu z lekarzem może dostać kolejną e-receptę bez konieczności wizyty w gabinecie,
•    możliwość sprawdzenia, jak przyjmować lek i w jakiej dawce,
•    dostęp do danych dzieci do 18 roku życia.

Przedstawiciele środowiska medycznego wskazują natomiast na:
•    wygodę,
•    wzrost bezpieczeństwa,
•    większą kontrolę nad procesem terapeutycznym.

Przypominamy, że wystarczy jedynie 5 kroków, aby Podmioty Lecznicze oraz Praktyki mogły wystawiać e-recepty i korzystać z zalet rozwiązań informatycznych w ochronie zdrowia.
W celu podłączenia się Podmiotu Leczniczego bądź Praktyki do systemu P1 (e-zdrowie) należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL).

Film instruktażowy, który krok po kroku prowadzi przez złożenie wniosku o dostęp do systemu P1 (e-zdrowie) w RPWDL jest dostępny na Youtube, link TUTAJ

Po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do systemu P1 (e-zdrowie), należy zgłosić się do dostawcy Państwa systemu gabinetowego i uzyskać moduł e-recepty, dzięki czemu wystawianie e-recept będzie możliwe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej CSIOZ i zakładki dedykowanej e-recepcie. W sekcji „dla Podmiotów Leczniczych” zamieszczone są pomocne dokumenty, m.in. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 19 457 –  infolinia CSIOZ jest dostępna 7 dni w tygodniu w godzinach 6-21 oraz do przesyłania pytań na adres e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

W sprawie szkoleń proszę o kontakt e-mail: rzecznik@nfz-lodz.pl  tel. komórkowy 783 150 110

Szkolenia organizowane w  Łodzi:

3.09.2019 r. o godz. 11:00 w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu
10.09.2019 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego
10.09.2019 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

 

Z wyrazami szacunku

Anna Leder

rzecznik prasowy ŁOW NFZ

Pismo Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych skierowane do Ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego oraz Andrzeja Jacyna - Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Opublikowano: 01.07.2019 r.

Pismo w formacie pdf.



Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek
i Położnych w Łodzi

Adres:
91-762 Łódź, ul. Emilii Plater 34
tel. (42) 633 69 63; fax 633 68 74
e-mail: biuro@oipp.lodz.pl
NIP 725 10 54 451

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Ul. Ogrodowa 8, II oddział w Łodzi
Nr konta: 20 1090 1304 0000 0000 3000 3869



BIP

Zaloguj się